Majida Kalıcı Oje

Doğru tırnak şekli nasıl yapılır?

Doğru tırnak şekli nasıl yapılır?

Kadının tercihleri ve isteği dikkate alınarak el ve tırnak yapısının şekline göre belirli bir tırnak şekli seçilir. Hangi tırnak şeklinin size uygun olduğunu bulmak için deneyip en iyisini seçebilir veya bir güzellik salonunu ziyaret edebilirsiniz; burada usta, sadece ellerinize bakarak hemen mükemmel şekli önerecektir.

Talimat

1

Mesleki faaliyetiniz tıp, yemek pişirme veya çocuklarla (eğitimci) sık temasla ilgiliyse, tırnak plağının yuvarlak şeklini tercih edin . Tırnağı törpü ile hilal şeklinde törpüleyin, ancak uzunluğunun 1 mm’yi geçmemesi gerektiğini unutmayın. Bu formun daha uzun tırnakları düzensiz ve çirkin görünecektir. Ayrıca bu tırnağın şeklinin en çok uzun ve ince parmaklı kadınlara uygun olduğuna inanılmaktadır.

2

Şiş parmaklarınız varsa kare tırnakları seçin . Tırnağın kenarını düz bir çizgide törpüleyin ve ucunu böylece bir kare elde edin. Tırnaklar genişse biraz daha daraltabilirsiniz . Bunu yapmak için, onlara tırnak plağının ucuna doğru sivrilen bir yamuk şekli verin. Tırnağın köşelerini keskin bırakabilir veya hafif yuvarlatabilirsiniz.

3

Oval tırnaklar uzun parmak sahipleri için uygundur, ancak diğer kadınlar bu şekli güvenle seçebilir. Bunu oluşturmak için, tırnak plağını tırnağın iki tarafının yönünde birbirine doğru törpüleyin. Genişliğin size uygun olup olmadığına bakın, değilse tırnağı her iki taraftan hafifçe daraltın.

4

Düzgün ve dar bir eliniz varsa sivri tırnak şeklini tercih edebilirsiniz. Bunu yapmak için, tırnağı üçgen bir şekil verecek şekilde törpüleyin. Tırnak plağının merkezinde dar bir açı olmalıdır. Tırnağınız ne kadar uzun olursa, manikür o kadar güzel olur.

Yararlı tavsiye

Profesyonel becerilere sahip bir usta ile manikür yapmak daha iyidir ve tırnak plağının şeklini bir başkasına vermek, kendine vermekten daha uygundur.

BADEM TIRNAKLAR
Badem şekli manikür tercihlerinde hemen hemen kadınların en çok kullandığı bir tırnak şeklidir. Kısa, uzun, tombul hangi yapıda olursa olsun güzel ve ilgi çekici gösterir. Bazı ünlülerin tırnaklarında da badem oval tırnak şekillerini tercih ediyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir