Majida Kalıcı Oje

Tırnaklarımız İçin Yaz Pedikürünün Önemi Nedir? Ne Yapmak Gerekir?

Yazın gelmesiyle birlikte bacaklar özel ilgi talep etmeye başlar. Erimiş asfalt, şehir tozu, cam ve diğer yansıtıcılar ile artan sıcaklık, nem ve yüksek topuklu ayakkabılar ayak derisinin durumunu olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden sıcak kış aylarında daha fazla manikür yaptırmalısınız. Sıcakların gelmesiyle birlikte ayak bakım rejiminizi de ayarlamanız gerekiyor. Bu nedenle, ayak parmaklarından kalçaya, değişen sıcak ve soğuk su ile bacaklara günlük kontrastlı bir duş, şişlik ve kanın damarlara difüzyonu ile başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Kontrast duş prosedürü buzlu su ile tamamlanmalıdır. Bu arada, bu ıslatma vücudu mükemmel bir şekilde tonlandırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Yaz aylarında özel cilt bakım ürünleri vazgeçilmezdir. İhtiyaçlara göre ayrı ayrı seçilirler. Aşırı terleme ve hoş olmayan ayak kokusu için talk pudrası ve ayak deodorantı işinizi görecektir. Bileşimindeki tanenler, kokular ve koruyucular ter kokularının oluşumunu etkili bir şekilde engeller.

Ayaklarınız geceleri şehirde rahatsız ayakkabılarla koşmaktan yorulduysa, imdadınıza serinletici jeller kullanın. Formülündeki at kestanesi özü ve mentol cildi anında yatıştırır ve hoş bir tazelik hissi verir. Serinletici spreyler her zaman tuvalet çantasında olmalıdır; doğrudan bacaklara veya çoraplara uygulanabilmeleri, onları ofis için ideal kılar. Serinletici ayak sisleri yüzünüzde sıcak su gibi çalışır: aynı anda hem serinletir, hem tonlandırır hem de ferahlatır.

Ayak banyolarının etkinliği uzun zamandır bilinmektedir. Bacak derisini mükemmel bir şekilde önemserler, yumuşatır ve sonraki ameliyatlar için hazırlarlar. Suya nane veya okaliptüs esansiyel yağları eklenirse, bu banyolar şişliği ve yorgunluğu giderebilir. Özel ürünler kullanılabilir: yorgunluğu hızla giderebilen, rahatlatıcı bir etkiye sahip olan ve cildi yumuşak ve ipeksi yapan ayak tuzu toplar.

Ayaklarınızdaki cildin kurumasını önlemek için uygun bir ayak kremi ile ayaklarınıza her gün hafifçe masaj yapın. Kuru, pul pul dökülen ciltler için besleyici bir krem ​​veya nemlendirici kullanın. Çatlaklarınız varsa, ilaçlı bir merhem veya kremle tedavi edilmelidir. Çatlaklar iyileşmezse bir dermatoloğa başvurmalısınız çünkü neden sadece cilt kuruluğu değil, aynı zamanda bir mantar da olabilir.

Günün sıcağında bile ayakları serin olan bir sınıf insan var. Kozmetik şirketleri, kan dolaşımını iyileştiren özel vücut ısıtıcıları geliştirdiler.

Eczane jeli, bacak çok şişse yardımcı olabilir. Kan damarlarını güçlendirir ve varisli damarları önlerler.At kestanesi, siyah frenk üzümü ve üzüm yaprağı özleri, rutin ödem (B vitamini) sorununa mükemmel yanıt verir. Geceleri bir yastıkla kanepede dinlenin veya ayaklarınızın altına bir yastık koyun.

Ayak bakımınızın ömrünü uzatmak ve cildi yumuşatmak için haftada iki veya üç kez ayaklarınızı ovmalı veya peeling yapmalısınız. Peeling, dairesel masaj hareketlerini kullanır. Zımpara veya çift taraflı seramik kaplı zımpara da kullanabilirsiniz. Keratinize cildi pürüzlü ve kabarık hale getirmeden nazikçe ve etkili bir şekilde pul pul döker.

Ayak maskesi haftada bir veya iki kez ayaklara uygulanmalıdır. Kil, deniz tuzu, deniz yosunu ve okaliptüs özü veya yağı içeren çok iyi bir maske. Bu maskeler birçok olumlu özelliği birleştirir: cildi temizler ve nemlendirir, ciltteki mikro çatlakları tedavi eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir