Majida Kalıcı Oje

Fransız Manikür Çeşitleri Nelerdir? Kaç Çeşit Fransız Manikürü Var?

Kalıcı oje.

Fransız Manikürü, 1976 yılında Jeff Pink tarafından California’da kuruldu. Hollywood yönetmenleri ve stilistleri bir şeyleri çözemezler. Aktrisler ve moda tasarımcıları günde birkaç kez kıyafetlerini değiştirir ve bu da imajlarını tamamen değiştirir. Ve tırnakları da her zaman boyanmak zorunda. Sadece uzun sürmedi, aynı zamanda oyuncunun tırnaklarına da zarar vererek çekimden sonra çekim yapmayı imkansız hale getirdi. Fransız yönetmen daha sonra Jeff Pink’ten gündelik kıyafeti tamamlayacak göz alıcı gelinlik, etek ve tırnaklar bulmasını istedi. Jeff Pink tarafından bulundu. Eğitmenlere, sağlıklı bir görünüm vermeleri için tırnakların kenarlarını beyaz olarak tanımlamaları önerilir. Bu manikür fikri sadece öğretmenler arasında değil, sıradan kızlar arasında da popüler. Tüm ülkelerde kızlar, ellerinin sadece sağlıklı değil, aynı zamanda zarif olması için tabaklarının kenarlarını beyaza boyamaya başladılar. Fikir kök saldı ve bir koçun hafif elleriyle bu manikür yöntemine “Fransız” adı verildi.

Yapay elmaslarla Fransız manikürü

“Fransız” modası (özellikle salonlarda Fransız manikürü) tüm dünya ya ulaştı. Artık Fransız manikürü için farklı seçenekler bulabilirsiniz. Tırnakların kenarları farklı renklerde vurgulanır ve vernik uygulama teknolojisi hem sıradan insanlar hem de salonlar için olabildiğince uygundur. Ancak varlığının otuz yılında, “Fransız”, tırnak sanatı dünyasında var olan belirli görgü kurallarına uymak için uyulması gereken temel yasaları oluşturdu.

Yukarıda bahsedildiği gibi, Fransız manikürünün kenarları beyazla çizilmiştir. Gelenek, sözde “gülümseme” ile sınırlıdır ( serbest kenarın çizgisi). Çizilen sadece “gülümseme” değil, aynı zamanda tırnağın “gülüşünün” bir parçasıysa, bu zaten uygunsuzdur ve doğal görünmemektedir. Bu arada, tekrar büyüyen köklerin uzunluğunun da kendi kriterleri vardır. “Gülümsemenin” 6 cm’yi geçmemesi gerektiğine inanılıyor. Uzunluk, tırnakların sağlıklı görünmesini sağlayan şeydir. Ancak Fransız manikürünün asıl şekli isteğe bağlıdır, bu nedenle hacimli kısmın şekli istediğiniz gibi olabilir. Dikdörtgen veya yuvarlak: Fransız manikür görgü kuralları, en doğal şekle karar vermenizi sağlar ve bu başka bir Fransız manikürünün olmazsa olmazıdır. Hiçbir durumda kendinizi testereye kaptırmayın, çünkü bu durumda manikür doğal görünmeyebilir ve tırnak yüzeyinin rengi düzensiz olacaktır.

Evde profesyonel sonuçlar elde etmek elbette zordur. Gerçek şu ki, profesyonel bir “ceket” ile tırnakların uçları dışarı çıkıyor. Bunun için kozmetik mağazalarından satın alamayacağınız özel bir beyaz vernik kullanmanız gerekiyor. Vernik özel bir ince fırça ile uygulanır. Bu takı işini tek başınıza yapmanız imkansız. Ancak profesyoneller bunu birkaç dakika içinde yaparlar çünkü elleri bu hareketlerle “dolu” dur.

Ancak evde ve salonda normal bir French manikür yapmak çok benzerse, bir de ustasız yapılamayan “Fransız manikür” vardır. “Kalıcı olarak Fransızca” dır. Kalıcı Fransız, akrilikler üzerinde bir germe tekniği kullanan bir Fransız oje çeşididir. Bu durumda beyazlayan tırnak kenarları değil, parmak uçlarının kenarlarıdır. Kalıcı ceket programı şu sıralar çok popüler. Bu anlaşılabilir bir durumdur çünkü uzun tırnak modası sona ermiştir. Bugünlerde tırnaklarını yaptıran her kız, tırnaklarının doğal ve şık görünmesini istiyor. “Kalıcı Fransızca”, gecikme olmadığı yanılsamasını yaratmaya yardımcı olacaktır.

Ancak “Fransız” profesyonellerin güzel tırnaklar yaratmak için kendilerine has anlatım yolları vardır. Tırnakları üst üste dizmek ve sonra kesmek yerine, salon serbest kenarda özel uçlar olmasını önerebilir. Bu tipler ayrıca tırnaklarınıza “Fransız” bir görünüm verebilir. Bu yaklaşımın ana avantajı, çok zaman kazandırmasıdır. Uçları birbirine yapıştırmak sadece 15 dakikadan az sürmez, aynı zamanda düzeltme gerektirmez.

Ancak, varlığının otuz yılı boyunca, “Fransızların” çehresi büyük ölçüde değişti. Artık aynı “gülümsemeyi” “yenmenin” yeni yolları var. Dolayısıyla, Fransız dünyasının ana eğilimleri ve yenilikleri var.

Yarım ay uzantılı manikür ve tırnakların dibinde renklendirmeler:

Başlangıçta, plakaların kenarları onlara doğal bir görünüm vermek için beyaz parlatıldı. Teorik olarak, hiç kimse bir kızın tırnaklarının kırıldığını bilmemelidir. Ancak zaman geçti ve şimdi bilinçli olarak en son teknolojiyi seçmek moda. “Gülümsemeyi” vurgulamanın yanı sıra, tırnağın altındaki hilali vurgulamak da moda. Bu manikür sayesinde tırnaklar sanki üzerlerine bir daire çizmişim gibi ilginç görünüyor.

Fransız ojesindeki bir başka trend de geleneksel beyaz ve pembe yerine parlak renklerin kullanılmasıdır.Salonlarda genellikle bu “ceketlerin” “özel” versiyonları bulunur. Bir yerde size siyah beyaz, bir yerde mavinin tonları sunulacak. Bu nedenle, geleneksel Fransız manikürünün yalnızca ana fikri, iki rengin kullanılması ve köklerin kenarlarına vurgu yapılmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir