Majida Kalıcı Oje

Takma Ve Protez tırnakların avantajları nelerdir?

“Yapma tırnak yapmaya değer mi?”Manikür salonuna gitmeye karar veren hemen hemen her kızın sorduğu bir soru. Bakarsanız bunun birçok avantajı var ve birçok sorunu çözüyor. Böylece takma tırnaklı eller her zaman temiz ve düzenli görünür ve kaliteli takma tırnaklar manikür sayısını azaltarak zamandan tasarruf sağlayabilir. Ayrıca her renk oje takma tırnakta uzun süre kaldığı için sık sık eklemeye gerek kalmıyor.

Ne yazık ki, tüm kadınların mükemmel doğal tırnakları yoktur. Birçok insan için ellerde manikür oldukça problemli bir alandır. Örneğin plaklar düz, küçük, elastik (büyüme) ve çok geniş (deforme) olabilir. Birçok insanın tırnaklarını yeme alışkanlığı vardır, bu da çirkin kenarlara neden olur. Tüm bu problemler iyi tasarlanmış bir törpüleme masası ile çözülebilir. Yukarıdaki soruların tümü, iyi bir uzman için çok zor değildir. Profesyonel uzantılardan sonra umutsuz tırnaklar bile ilk bakışta güzel görünebilir.

Kırılgan ve yorgun kadife çiçeği sahiplerine genellikle doğal panelleri sentetik malzemelerle kaplamalarını tavsiye ederim. Sentetik yüzeyin “örtüsü” altındaki zayıf noktalar sessizce büyür, güçlenir ve çatlamaz.

Takma tırnak, müşterilerinizin ellerinin görünümünü önemli ölçüde değiştirebilir. Sonuçta, tırnak tasarımı ve tasarımı için modern malzemeler, küçük başyapıtlar yaratmanıza olanak tanır. Üç boyutlu şekiller, çeşitli Fransız manikür türleri ve çeşitli zarif tasarımlar, sahibinin ruh halini mükemmel bir şekilde yansıtacak ve göz kamaştırıcı bir aksesuar haline gelecektir.

Takma tırnaklar, düzeltici önlemler alınmadan ortalama olarak bir buçuk ay dayanır, ancak bunlar tamamen bireysel durumlardır. Çoğu manikür seviyesine, tasarımda kullanılan malzemelere, plakanın ergonomisine, müşterinin sağlığına ve yaşam tarzına bağlıdır. Klor içeren malzemelere dokunmadan ve lastik eldiven giyerek ev işi yapmak düzeltici eylemi geciktirebilir. Ellerinizi püskürtmeye ve ıslatmaya da değmez, çünkü bu durumda plakanın yoğunluğu büyük ölçüde değişir. Sıradan oje çıkarıcılar asetonsuz olanlarla değiştirilmelidir.

Doğru tasarlanmış takma tırnaklar sahiplerine fazla sorun çıkarmaz. İlk olarak, yeni uzunluğa ayarlamanız gerekir. Bunu yapmak için, tüm genel ev işlemleri yavaş yapılmalıdır: düğmelere basmak, klavye kullanmak, vb. Özelleştirme genellikle bir veya iki günden fazla sürmez. Güzel bir manikürün olabildiğince uzun süre dayanabilmesi için tırnakların doğal tırnaklara zarar verebilecek tümseklerden ve kırışıklardan korunması gerekir. Manikür,uzatma sırasında kütikül ve çevresindeki dokuların zarar görmemesi gerektiğinden, modellemeden iki ila üç gün önce yapılması en iyisidir.Vücut tarafından salgılanan aseton sentetik maddeleri uzaklaştırdığı için antibiyotik ve hormonal ilaçların yanı sıra hamilelik ve diyabet sırasında bu işlemden kaçınılmalıdır. Plaka üzerinde mantar enfeksiyonu olan takma tırnak oluşturmak kesinlikle yasaktır. Profesyonel olarak uzatılan tırnaklar, düzleştirme ve çıkarma gibi doğal tırnaklara zarar vermez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir