Majida Kalıcı Oje

Kalıcı Manikürün Özellikleri Nelerdir

Yeni kesilmiş bir manikür ve taze oje ile başkalarının tırnaklarınıza hayran kalmasını izlemek eşsiz bir keyif. Tek eksik, bu mutluluğun nadiren bir haftadan fazla sürmemesidir. Uygun bakımla lekeler ve kütikülün pürüzlü görünümü önlenebilirse, verniğin ömrünü uzatmak ve tırnağı yeniden kaplamak neredeyse imkansızdır. Prensip olarak, bu konuda karmaşık bir şey yoktur. Ancak, genellikle tırnağı boyamanın artık mümkün olmadığı gün ortasında bir kalıcı oje parçası çatlayabilir. Birkaç gün sonra, renk artık o kadar taze ve parlak görünmüyordu. Kızların mümkün olduğu kadar uzun süre dayanan bir kaplama hayal etmesi ve sıradan bir kalıcı oje olan şeylere zarar vermekten korkmaması şaşırtıcı değildir.

Yıllarca süren kalıcı makyajın aksine, aynı isimli manikür yaklaşık üç hafta sürer. İşlem, özellikle dayanıklı bir kaplamanın uygulanmasını içerir. Bu arada, adına rağmen çoğu salondaki gerçek manikürler hizmet fiyatına dahil değildir. Kendiniz yapabilir veya ayrı olarak ödeyebilirsiniz.

Jel tırnakları güçlendirmek için benzer bir özel jel cila kullanır. Ancak katmanlar çok daha incedir ve kaplama normal bir kalıcı oje gibi görünür. İlk olarak ilk kat sürülür ve tırnaklar lamba altında kurutulur. Ardından ürün seçilen renge boyanır, kurutulur ve tamamlanır. Bu arada, çoğu üretici oldukça geniş bir renk paleti sunuyor ve renk seçimi sorun olmamalı. Kaplamayı yenilemek için yeterli zaman olmadığından, çatlamış veya lekeli verniği, bölünmüş uçları ve sakarlığı unutmak sadece iki veya üç hafta sürer. Bir uyarı: Jel cilayı kendi başınıza çıkaramayacaksınız. Bu sadece lobide yapılabilir. Usta pamuğa özel bir solüsyon uygular ve parmak uçlarına sarar. Cildi biraz yakabilir ama ciddi bir şey değil. Bir süre sonra jel cila tabakası gözenekli hale gelir ve tahta bir çubukla kolayca çıkarılabilir. Geriye kalan tek şey tırnakları biraz cilalamak ve ilacı uygulamak. Olumsuz sonuçlar olmayacak.

Şimdi bu programın eksikliklerinden bahsedelim. İlk olarak, yukarıda belirtildiği gibi, boyayı kendi başınıza çıkaramayacaksınız. Yani renkten sıkıldıysanız değiştirmek kolay olmayacaktır.

İkincisi, eğer herhangi bir nedenle jel tırnak uzatmalarına son verilmesi gerekiyorsa, kalıcı manikürlere de son verilmelidir.

Üçüncüsü, kalıcı manikür sırasında tırnak büyümeye devam eder, böylece zamanla pigmentsiz “gülümseme” görünür hale gelir. Ancak bu sorunun çözümü basit: tırnağın yalnızca ucunun renkle kaplanması ve büyümesinin o kadar fark edilmemesi için bir kaplama seçin.

İster kalıcı bir manikür isteyin, işlemin avantajları ortada ancak gördüğümüz gibi dezavantajları da var. Denemeye yeni karar verdiyseniz, ustayı ve malzemeleri dikkatlice seçmeniz gerekir. Daha ucuz tırnaklar bir haftadan fazla dayanmaz, bu da normal cila ile hemen hemen aynıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir