Majida Kalıcı Oje

Kütikül Yağı Nasıl Uygulanmalıdır? Manikür İçin Tırnak Yağı

Kütikül yağı,tırnaklarınızı temiz ve sağlıklı tutmanın harika bir yoludur. Yağı bir elinizle her tırnağa sürerek başlayın. Sahip olduğunuz aplikatörün türüne bağlı olarak uygulayabilir, fırçalayabilir veya yuvarlayabilirsiniz. Ardından yağı cildinize masaj yapmak için zaman ayırın. Kütikül yağını yatmadan önce, cildinizi geri ittikten sonra veya yürürken kullanın. Manikürden önce yağ kullanmayın. Bunun yerine, yağı uygulamak için daha sonra bekleyin.

1. Cilde yağ ile masaj yapın.

Damlalığı tırnaktan 2 inç (5 cm) uzakta tutun. Cilt yağlayıcınız yağı dağıtmak için tek bir damla kullanıyorsa, bunun için gidin. Diğer kütikül yağı ürünleri, yağı uygulamak için bir fırça (oje gibi) veya bir rulo kullanabilir.

2. Her tırnağa yağ sürün. Her seferinde bir elinize konsantre olarak her tırnağa bir damla yağ uygulayın. Biraz yağ yapacak, ama çok kullanmaktan korkmayın.

Alternatif olarak, yağı her tırnağa püskürtmek için bir fırça veya rulo kullanabilirsiniz.

3. Cilde yağ ile masaj yapın. Tırnağın kenarlarına ve tırnağın etrafındaki cilde masaj yaptığınızdan emin olun. Kan dolaşımını hızlandırmak için tırnaklarınıza kütikül yağı ile masaj yapmak için bir dakikanızı ayırın. Diğer tarafta 1 ile 3 arasındaki adımları yineleyin.

Her iki veya üç saatte bir yeniden uygulayın. Yağın tamamen emilmesi ve kütikül yağının tamamen kuruması yaklaşık iki ila üç saat sürer. Veya ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta yeniden uygulayın.

Kütikül yağının ne zaman uygulanacağının belirlenmesi:

Manikürden sonra yağ uygulayın. Kütikül yağı, manikürden sonra cildinizi nemlendirmenin harika bir yoludur. Yağ ojeye zarar vermez veya ojeyi çıkarmaz. Ayrıca kütikül yağı, eski tırnaklara yeni bir görünüm vermenin harika bir yoludur. Parlak bir parlaklık için yağı tırnak etlerinize ve tırnaklarınıza masaj yapın. Manikür öncesi kullanmayınız. Yağ, ojenin tırnaklara yapışmasını engeller. Manikürden önce kullanmaya karar verirseniz, tırnaklarınızı oje çıkarıcı veya alkolle temizlediğinizden emin olun.

Cildi geri ittikten sonra yağ uygulayın. Önce kütikülü yumuşatmak için 10 dakika suda bekletin. Yumuşadıklarında, turuncu bir çubuk veya metal bir kütikül itici ile geri itin. Ardından, kütikül yağını cildinize masaj yapın.

Fazla derinin kırpılması, kesilmesi veya çıkarılması önerilmez. Vaktiniz olduğunda kütikül yağını kullanın. Örneğin, otobüste veya takside otururken, masanızda veya kanepede TV izlerken yağı kullanın. Temel olarak bir iyileşme döneminiz olduğunda gerekirse günde iki veya daha fazla kez kütikül Yağı uygulayın. Uyumadan önce

yağınızı sürün. Ertesi gün cildinizi nemlendirmek ve beslemek için harika bir yoldur. Sağlıklı bir cildi korumak için tutarlı ve devamlı olmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir