Majida Kalıcı Oje

Tırnaklarınız için en iyi şekli nasıl buluyorsunuz?

Bir değişiklik mi arıyorsunuz? Saçınızı makasla kesmek yerine neden bir törpü alıp yeni bir tırnak şekli denemiyorsunuz? Elleriniz için en iyi tırnak şekillerini belirledik ve yaklaşımınıza rehberlik edecek bazı ipuçları sunuyoruz.

Dünyada parmaklarımızdan daha fazla tırnak şekli var, ancak mükemmel manikürün tadını gerçekten çıkarabilmeniz için doğru tırnak açısını seçmenize yardımcı olmaya hazırız. Başlamadan önce, ellerinize iyi bakın. Bu ipuçlarını tamamlamak için tırnak etlerinizin ve tırnak yatağınızın şeklini belirleyerek tırnaklarınız için en iyi şekli bulabilirsiniz. Kütikülün gerçekte nasıl göründüğünü görmek için, çubukla geriye doğru itin ve üzerine gidin.

Kenarları törpüleyip biraz düzleştirerek şekillendirmeye başlayın. Hangi yolu seçtiğinize bağlı olarak, daha da yaklaşacaksınız. En iyi sonuçlar için, tırnak aşınmasını azaltmak üzere tek yönde törpüleyin. Uç aşağı indiğinde, son görünümü elde etmek için düzeltmeye başlayın.

Kısa parmaklar

En iyi tırnak şekli: yuvarlak. Bu şekil parmakları uzatır ve yumuşatır. Yuvarlak tırnaklar da geniş tırnakları daha ince gösterebilir. Parmak uçlarınızın doğal şeklini kazıyarak ve izleyerek başlayın. Ardından elinizi çevirin ve eğrinin simetrisini kontrol edin.

Geniş tırnak yatağı olan uzun tırnaklar

Eller için en iyi tırnak şekli: oval tırnaklar. Bu favori parça, genişlik ve uzunluk olarak sivri uçları kapsar. Şekil olarak bademe benzer, ancak biraz daha sivridir. Tırnağın her iki tarafını da törpüleyin, ardından bir yumurta şekli oluşturmak için tırnağın merkezine doğru hafifçe törpüleyin.

Uzun ve ince parmaklar

En iyi tırnak şekli: Badem tırnaklar. Anında gurur verici bir görünüm için yanlarda sıkı kesim ve ince alt kısım. Tırnağın kenarlarını törpüleyin ve bir tepe oluşturmak için serbest kenarı kırparak ucu şekillendirin.

Elleriniz için en iyi tırnak şekli: kare tırnaklar. Uzun ince tırnaklara ve kısa boylara sahipseniz bu şekil tam size göre. Ekstra uzunluk mu arıyorsunuz? Dikdörtgen tırnaklar, ombre dokunuşlar ve nail art için mükemmel bir tuval olduğu için akrilik severler sevinir. Bu şekli serbest kenar boyunca düz bir çizgi halinde iliştirin.

Üniversal Şekil

Tırnaklar için en iyi şekil:Evrensel çekici tırnak şekli hem kısa hem de uzun parmaklar için uygundur. Yarım oval, yarım kare olan bu kısa tırnakların bakımı oldukça kolaydır. Önce törpüleyin, ardından serbest kenarları birleştirin, köşeleri uzun darbelerle yuvarlayın. Ellerinizi kendinize doğru çevirin ve gerektiği gibi ayarlayın.

Kısa parmaklar için uzun tırnaklar

En iyi tırnak şekli: stiletto tırnaklar. Bu, sivri uçlu uzun tırnaklar için tasarlanmış bir şekildir (akriliği öneririz). Badem benzeri bir şekle sahiptir, ancak daha sivridir.Tırnağın ucunun ortasını bulun ve kenarlarını uca doğru hafifçe incelecek şekilde törpüleyin. Ardından, bir sırt oluşturmak için serbest kenarı kırparak kenarı şekillendirmeye başlayın.

Akrilik sevenler için

El şekli için en iyi tırnak şekli: bale tırnakları.Bu görünüm salon bakımı gerektirir. Açılı uç, ince parmaklarda ve tırnak etlerinde iyi çalışır. Sivri uçlu ayakkabılara benzedikleri için bale tırnakları olarak adlandırılırlar.Balerin tırnaklarından biraz daha açılı olan ve tırnakların kenarlarına daha az yuvarlak olan tabut tırnak şeklini deneyin.

Influencer

En İyi Tırnak Şekli: Ruj. öncü ol Tıpkı en sevdiğiniz renk gibi, bu kare manikür stili, gerçekten benzersiz bir tırnak şekli için eğimli köşelere sahiptir.

Dikdörtgen tırnaklar

Elleriniz için en iyi tırnak şekli: dikdörtgen tırnaklar. Uzun ince tırnaklara sahipseniz ve uzun veya akrilik tırnakları tercih ediyorsanız bu şekil tam size göre. Trendy gölgeler ve tırnak sanatı benzeri gradyanlar, dikdörtgen tırnaklarda harika görünür. Bu şekli, serbest kenar boyunca düz bir çizgi halinde ve yan duvarlara paralel yerleştirerek oluşturun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir