Majida Kalıcı Oje

Protez Tırnak Uzatma Nasıl Yapılır Malzemeleri ve Prosedürü Nedir

Modern hayatın hızı kadınların vücutlarına, yüzlerine ve ellerine bakmaları için çok az zaman bırakıyor. Ama hiçbir kadın ellerini manikürsüz bırakamaz. Düzenli olarak güzellik salonuna gidecek kadar vaktim yok, bu yüzden evdeki manikürüm iyi görünmüyorsa ne yapmalıyım? Çözüm olarak tırnak uzatma prosedürlerini sunabilirsiniz. Güzel eller, bakımlı tırnaklar ve maniküre daha az sıklıkta gitmek.

Tırnak uzatıcı seçerken dikkat edilmesi gereken ilk şey kontrendikasyonlardır. Liste çok uzun değil ama yine de hatırlamakta fayda var. Bu, antibiyotiklerle veya kadife çiçeği mantar enfeksiyonu veya kemoterapi ile tedavi sürecidir. Daha eksiksiz bir kontrendikasyon listesi sahibi ile açıklığa kavuşturulmalıdır.

Bir sonraki adım tırnak malzemelerinin seçimidir. Modern pazar, ahşap paneller oluşturmak için çok sayıda seçenek sunar. Bunlar akrilikler, jeller, kauçuk toz sistemleri ve kumaş kaplamalar olabilir. Yapısal özellikleri farklıdır. Kanvas örtüler gibi doğrusal yapılar, akrilik ve jel bazlı 3 boyutlu yapılar kadar dayanıklı değildir. En popüler akrilik ve jel tırnak uzantılarıdır.

Akrilik tınak üretiminde polimer tozlar ve bazlar kullanılır. Bu nedenle bitmiş akrilik boya kısa sürede sertleşir. İstenilen şekli vermek için zaman ayırmak çok fazla beceri gerektirir.

Sertleştikten sonra nihai tırnak törpülenir ve parlatılır. Akrilik, tırnakları dış etkenlerin olumsuz etkilerinden korur ve oldukça dayanıklıdır. Ancak akrilik levhalar dikkatli kullanılmazsa kırılabilir. Elbette tırnaklarınızla kapmak isteyeceğiniz tüm kapı kolları, araba kolları ve kaportalar tehlikelidir. Oje sürerken daima astar kullanın ve ojeyi çıkarırken asetonsuz bir sıvı kullanın. Akrilik malzemeye çoğu zaman boya katmak mümkündür, bu durumda boyamaya gerek kalmaz.

Bir başka popüler uzatma şekli buzdur. Buz sistemleri bileşimde farklılık gösterir. Üç fazlı sistemler, ayrı işlevlerden sorumlu bileşenler içerir: yapışma, modelleme ve dayanıklılık. İki fazlı sistemlerde, bir bileşen anahtarlama ve modülasyonu birleştirir, tek fazlı sistemlerde ise üç fonksiyonun tümü tek bir cihazda birleştirilir. Buz blokları oluştuktan sonra UV ışığı altında kürlenirler. Bu, master’ın tüm düzeltmeleri yavaşça yapmasına izin verir. Jel sistemler akriliklerden daha kırılgandır. Diğer işlemler de unutulmamalıdır.

Uzun tırnaklar oluşturmanın birkaç yolu vardır. İlk parça ipucu. Bunlar plastikten, naylondan yapılmış, yapıştırılmış veya başka bir şekilde takılmış uç ek parçalardır. Tırnakları uzatma eğilimindedirler, ancak fazladan bir katman olmadan uzun süre dayanmazlar. En yaygın olarak akrilik ve jel levhalar yapmak için kullanılırlar. Uçlar doğal levhanın yarısını geçmemeli ve uzunluk daha orantılı olmalıdır. Tırnak yapmak isteyen her kişiye bireysel olarak yaklaşılmasına olanak tanıyan farklı teknikler üretilir.

“modelleri” oluşturmak daha modern bir yoldur, ancak bunun için geri dönüştürülmüş katmanlara ihtiyacınız olacak. Form: Kenarın altına yer değiştiren ve jel veya akrilik astar ile doğal plağın devamını oluşturan alt tabaka. Materyal Tasarımı , 3B efektler, akvaryum efektleri ve daha fazlasıyla gündelikten özele farklı manikür türleri oluşturmanıza olanak tanır.

Tırnak büyümesinin insidansı özellikle endişe vericidir. Herhangi bir madde tırnağa çeşitli derecelerde zarar verir, ancak akriliğin çıkarılması herhangi bir sonuç vermez, jel tırnaklar kesilir ve doğal plaka zarar görebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir