Majida Kalıcı Oje

Tırnak Mantarından Korunmanın Yolları ve Ne Yapmak Gerekir

Mantardan kurtulmak çok zordur. Tırnaklar kalınlaşmaya, kararmaya, çatlamaya ve hoş olmayan güçlü bir leş kokusu yaymaya başlar. Mantar ayrıca tüm tırnakları etkileyebilir. Mikoz kendi kendine kaybolmaz ve kalıcı olarak önlemek için çok dikkatli tedavi gerektirir. Ailenizden biri hastaysa, kişisel hijyeninize çok dikkat etmeli ve ultraviyole ışık sayesinde ayakkabılarınızdaki mantarları ailenin diğer sağlıklı üyelerine geçmeden öldüren antibakteriyel bir ayakkabı kurutma makinesi kullanmalısınız. Özellikle gün içinde deri ayakkabı yerine deri ayakkabı giymemeye çalışın ve sentetik malzemelerden yapılmış çorap (çorap, tayt) giymekten kaçının.

Etkili tedavi için, laboratuvar analizleri sayesinde etkilenen tırnağı kazıyacak, mikoz tipini belirleyecek ve uygun tedaviyi önerecek olan bir mikologla iletişime geçin. Doktorunuz tarafından reçete edilen tedaviye ek olarak, sadece geleneksel ilaçları kullanabilirsiniz.

1.Kaşık/L’yi 6 bardak ılık suya dökün, karıştırın ve bacakları 30 dakika bekletin. Mantardan etkilenen tırnaklara losyon yapmak için bu kaynatmayı günde birkaç kez hazırlayın.

2. 2 çay kaşığı suyla seyreltilmiş alkol, 2 çay kaşığı sirke ve 1 çay kaşığı gliserini karıştırın. Mantar bulaşmış tırnakları her gece boyayın. Enfekte tırnağın düşmesi ve yeni tırnağın yeniden çıkması için 15 ila 30 ameliyat gerekir. Çözeltinin ciltle temas etmesi pek olası değildir, yanmamak için bu olursa cildi kurutun ve yağla (herhangi bir kaynak) yağlayın.

3. Dulavratotu onikomikoz için en iyi ilaçtır. Tek yapmamız gereken kesilmiş dulavratotu yapraklarını alıp bir bezle silmek. Kağıdı pürüzsüz hale getirmek için arkadaki çizgileri bir çekiçle kırın ve rulo ile birkaç kez gerin. Ayağınızı çuvalın üzerine yerleştirin ve çelik levhayı ve bandajı örtmek için kenarlarını sarın. Bu kompresleri 3 hafta boyunca sabah ve akşam yapmak gerekir.

4.Etkilenen tırnağı günlük olarak propolis tentürü ile yağlayın.

5. Bitişik sağlıklı plakayı tedavi ederken mantar tırnağına her gün 1 damla iyot uygulayın, ancak gün aşırı. Yakında bir yanma hissi olacak, bu da tedavinin aktif olarak ilerlediği anlamına gelir. Yanık kötüleşirse 2 günde en az 3 defa iyot uygulayın.

6. Bir kase kombu çayı alın, hasarlı tırnağa yapıştırın ve bir parça selofana sarın ve gece boyunca bırakın. İlk kez acıyor. Sabah kompresi çıkarın, bacaklarınızı ılık suyla yıkayın, nekrotik noktaları dikkatlice kesin ve iyotla tedavi edin.

7. Kesilmiş karaağaç yapraklarını öğütün, bir tabağa yapıştırın ve bir bandajla bağlayın. Sarılmalar bunu her gün yapar.

Ayrıca tırnak mantarından kurtulmanıza yardımcı olacak salon yöneticisiyle de iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir