Majida Kalıcı Oje

Tatil Öncesi Nasıl Bir Manikür Yapılabilir

Hepimiz gözlerin ruhun penceresi olduğunu biliyoruz. Bu durumda, eller ne olacak? İlginçtir, eller sağlığın bir aynasıdır. Yüz estetik operasyon geçirebilir ve doğru makyajla gençleştirilebilir. Ve ellerini böyle saklayamazsın. Her zaman yaşlarını ele verirler. Bu özellikle kadınlar için önemlidir. Özellikle gürültülü bir tatilin arifesinde. Şimdi ellerin genel bakımından bahsetmeyeceğiz ama en endişe verici olana odaklanalım: tırnaklar.

Dünyanın her yerindeki kızlar ve kadınlar manikür için deli oluyor. Ancak bu prosedür oldukça pahalıdır ve evde sadece görünümü bozmakla kalmaz, aynı zamanda tırnaklarınızı sağlıklı bir kalıntıdan da mahrum edersiniz. Bu nedenle size aksesuarsız harika bir manikürden bahsedeceğim.

ilk nokta: Tırnaklar uzun değilse.

Elbette birçok insan uzun tırnakları sever. Ama onları kovalayarak modanızı mahvetmeyin veya baltalamayın. Tabağınız alçak ve çıtır mı, yeni yıl yaklaşıyor ve siz biraz farklı bir şeyler mi görmek istiyorsunuz? Bu yüzden en sevdiğiniz şekil ve renkte takma tırnak satın alın ve Yeni Yıl balosunun kraliçesi olun. Ancak tatilden önce tırnaklarınıza bakım yapmak için zaman ayırdığınızdan emin olun.

Cilt bakımı astarı: Özellikle soğuk havalarda eldivensiz dışarı çıkıyorsanız her zaman zengin bir el kremi kullanın. Ancak sıcak tutan eldivenlerin koruma sağlayacağını düşünmeyin. Ellerdeki hassas ciltler için de çok kuru olabilir. Test edilmiş, taze, kimyasal içermeyen bir krem ​​seçin. En sevdiğiniz gece kremini bile kullanabilirsiniz. Ellerinize sağlık.

Tırnak bakımı için bir uzmana başvurmak daha iyidir. Pekala, zamanınız yoksa, temel kurallara uyduğunuzdan emin olun. Çıkarmadan önce ılık ama sıcak olmayan bir duş alın. Nane yapraklarını ve biraz limon suyu ekleyin. Birkaç dakika parmak uçlarınızla tutun. Cilde püskürtmeyin çünkü bu hasar riskini arttırır. Yalnızca steril aletler kullanın. Hiç kimse kullanmasa bile, en azından aleti alkol veya peroksit ile temizlediğinizden emin olun. Kütikül makasını ve spatulaları yılda en az bir kez veya gerekirse daha sık değiştirin. Keskin nesneler size zarar verebilir. Hatalara özellikle dikkat edin. Çirkin bir enfeksiyonun ortaya çıkmasına neden olabileceğinden, hiçbir koşulda onları kırmayın.

Verniği uzun süre bırakmayınız, boyamayınız. Birkaç gün önce manikür yaptırmış olsanız bile eskisini yenisiyle değiştirmek güzel olurdu ama zaten biraz dağınık. Ayda en az bir kez tırnaklarınızı dinlendirdiğinizden emin olun. Cilasız, ancak limon suyu gibi çeşitli doğal gerginlik maskeleri ile bir gün boyunca kullanın.

Herhangi bir eczanede bulabileceğiniz basit ipuçları ve çözümler, tırnaklarınızı bir ay içinde o kadar güçlü hale getirmenize yardımcı olacak ki, takma tırnaklara ihtiyacınız olmayacak. Ancak kısa sürede büyümeniz işe yaramayacaktır. Endişelenmeyin, kısa tırnaklar da harika görünebilir.

Verniği uygulamadan önce eski tırnakları iyice yağdan arındırın. Yüzeyi pürüzsüzleştirmek için kolayca zımpara tırnak törpüsü kullanabilirsiniz. Ancak bu işlem sırasında kendinizi kaptırmayın, tırnaklarınıza zarar vermek kolaydır. Yeni ojeyi cilde değdirmeden dikkatlice uygulayın. İdeal olarak: iki katman halinde. Hala saç spreyi kullanmak istiyorsanız, belli bir noktada durun. Bu durumda, daha az fark edilen kusurlar olduğu için açık renkleri seçmek daha iyidir. Sadece taze kalıcı oje kullanın. Tonları ve dokuları birleştirerek, özellikle Yılbaşı gecesinde denemekten korkmayın.

ikinci nokta. Plak çok hızlı büyüyorsa:

Bakımlı tırnaklar her zaman güzeldir. Ancak bu her zaman uygun değildir. Herhangi bir müdahale tırnaklarınızın güzelliğini ve büyümesini olumsuz yönde etkileyebileceğinden, gerekirse tırnaklarınızı kesin. Verniği deneyin. Görünümü daha az çekici hale getiren renkleri ve desenleri seçin. Her iki haftada bir tam bir manikür yaptırmaya çalışın. Tırnaklarınızın biraz büyümelerine izin verin. Ancak günlük cilt bakım rutininizi unutmayın.Manikürün düzgün görünmesi için şekiller seçilir. Sonraki renk tercihinize göre gölgeyi seçin. Ofiste açık tonlarla, kulüpte açık tonlarla boyayın, yumuşak bir Fransız manikürü yaptırın. Bu nedenle her gün salona gitmek gerekli değildir. Tırnak çıkartmaları satın alın ve tırnak sanatınızı günde en az birkaç kez değiştirin. Şeritlerin tek dezavantajı yapışkan olmalarıdır. Kimse bir partide tırnaklarında aynı desen olan bir kadınla tanışmaktan mutlu olmaz.Tırnaklarınızda nasıl güzellik yaratacağınızı öğrenin.

Tırnaklar için Desenler

Nail Art Ana kat her zamanki gibi uygulanır ve desen özel ince bir fırça veya basit bir iğne ile uygulanır. İlk seferinde, özellikle sağ tarafta, almazsanız cesaretiniz kırılmasın. Zamanla buna alışacak ve yazar tasarımlarınızı, yalnızca kendinizin değil, arkadaşlarınızın alıntılarını da takdir edeceksiniz.

Tekir veya leopar desenini ciltte tekrarlayan bir manikür harika görünecektir.İki renkli tırnak şekli metali unutun. Gümüş oje ne kadar taze olursa o kadar iyidir. Ama altın tonunu almayın, çok değerli bir metaldir. Fransız manikürü yapıyorsanız, alt kısmı hafif tutun ve üstte gümüş parıltılardan parlak kırmızıya kadar hayal gücünüzü serbest bırakın. İyi bir kombinasyon altın ve siyah kaplamadır.

Tabii ki, metal boncuklardaki veya cam yapay elmaslardaki desenleri unutmayın. Bu mucizeyi kendiniz yaratamıyorsanız şeffaf bir zemin üzerine hazır bir desen yapın ve hazırlanan tırnağa uygulayın.

Tatil sezonunda kendinizi karşı konulamaz hale getirin ve muhteşem tırnaklarınızla tatilin tadını çıkarın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir