Majida Kalıcı Oje

Tınakların Uzaması Sonrası Bakımı

Modern salonların ve özel tırnak uzmanlarının tırnak uzatma ve tasarımları sunduğunu tabi ki hemen hemen her kız bilir.

Bu durum süs gibi güzel uzun tırnakları olanlar ve tırnaklarından memnun olamayacak kadar şanssız olanlar için mükemmel. Her kadın, imajımıza zarafet ve zarafet katan güçlü ve zarif çerçevelere sahip olmayı hayal eder. Ancak sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olmak kolay değildir. Bazen tırnaklarımız daha uzamadan yarılır ve kırılır, sağlam diyemezsiniz çünkü plakalar incedir ve plakalar bükülüp çatlar.Tırnaklarda arzu edilen beyazlık yok, yani sarı, gri veya daha kötüsü yarı saydam gibidir.

Bu durumda, tırnakların sarılığını ve yarı saydamlığını maskelemek ve daha koyu hale getirmek için tırnaklara sürekli renkli ve parlak bir kalıcı oje uygularız. Bu nedenle sağlıklı tırnaklara sahip olmanın sıkıntısı ve çaresizliği içinde yapay uzatma gibi hizmetlere yönelmekteyiz.

Uzun tırnakları severiz ve güzel görünümleri ve bakımlarıyla bizi daha da mutlu ederler. Evet ve genişletme kartları çok daha az bakım gerektirir.

Ancak bu ipuçlarını takdir etsek de, gerekli dinlenmeyi sağlamak için batık ayak tırnaklarının bile bir süre alınması gerektiğini unutmamalıyız. Onlara iki ila üç ay izin vermeli ve bu süre boyunca mümkün olduğunca onlara bakmaya ve beslemeye çalışmalısınız. Sonuçta, uzatılmış tırnaklar bile zaten kırılgan olan tırnakların sağlığını ve durumunu olumsuz etkileyebilir.

En önemli kurallardan biri günlük beslenmemizdir. Yeterli kalori, vitamin ve mineral içeren gıdaların yeterli tüketimi, vücudumuzu tırnaklar üzerinde faydalı etkisi olan gerekli miktarda faydalı madde ile doldurur. Diyette iyot, C, E ve D vitaminleri içeren besinler ile kalsiyum içeren besinlerin (peynir, yoğurt vb.) seçilmesi önerilir. Her gün kullandığımız kimyasallar (çamaşır deterjanları, bulaşık deterjanları ve çeşitli duş ürünleri) ellerimiz ve ayaklarımızda cildimize zarar verir. Temizlik, yerleri yıkamak, bulaşıkları yıkamak, bahçede veya bahçede çalışmak sadece özel ev eldivenleri giymeyi gerektirir.

İyi bir tırnak güçlendirici etki elde etmek için önemli bir yer, yiyecek veya deniz tuzu ile seyreltilmiş ılık bir banyodur. Bu işlemi haftada birkaç kez yapabilirsiniz.

Limon suyu ve sofra tuzu karışımı özel ilgiyi hak eder. Bu karışım için 1 yemek kaşığı limon suyu ve yarım yemek kaşığı tuza ihtiyacımız var. Bileşimi karıştırdıktan sonra on beş veya yirmi dakika yoğurun. Bu karışım, içeriğindeki limon suyu sayesinde matlaşan tırnakları beyazlatır.

Geceleri iyot tentürü uygulayın, tırnaklara hızla nüfuz eder ve tırnakları besler.

Ellerinizdeki cildi yumuşatmak için duştan sonra düzenli olarak tırnak etlerinizi pul pul dökün. Ardından fazla kabuğu bir portakal veya limon kabuğu ile nazikçe çıkarın.

Törpünüzü dikkatli seçin. Pürüzlü ve metalik olması gerekmez. En yumuşak tırnak törpüleri camdan yapılır.

Tırnak çıkarıcı, vitamin içermeli ve plak oluşumuna saldırabilen aseton içermemelidir.

İyileştirmek ve beyazlatmak için sık sık kalıcı oje uygulayın.

Balmumu aşırı kullanmayın. Bu onları daha savunmasız hale getirir.

Her tedaviden sonra ellerinize koruyucu krem, sürün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir