Majida Kalıcı Oje

Takma Tırnaklar İçin Doğru Seçimler

Birçok kadın her zaman uzun tırnaklara sahip olmak istemez ama çoğumuz muhtemelen bazen isteriz. Birinin işi uzun tırnakları zorlaştıran bir iştir. Diğerleri, doğal tırnakları ince veya kırılgan olduğu için tırnaklarını yeterince uzatamaz. Tırnaklarını uzatmak isteyen kadınlar kuaförlerde manikür yaptırabilirken, tırnaklarını arada bir yaptırmak isteyen kadınlar için pek uygun bir seçenek değil. Tırnaklar için neler yapabiliriz sayfamıza göz atalım.

1. Doğal tırnakları büyüteçle inceleyin. Hastalık belirtileri göstermemeli ve zona giyecek yaşta olmalıdırlar. Fazla deri ve parmak uçlarında kesik, çıkıntı veya diğer hasarlar olmamalıdır.

2. Gerçek tırnağı cımbızla kesin, ancak takma tırnağın takılması için yeterli uzunlukta bıraktığınızdan emin olun. Pürüzlü kenarları bir tırnak törpüsü ile törpüleyin.

3. Uzunluğu seçin. Akrilik levhaların çoğu farklı uzunluklarda gelir: mini (çok kısa), aktif (ortalamadan kısa), standart (uzun) ve ekstra uzun. İlk kez takma tırnak takıyorsanız ve ellerinizi de kullanıyorsanız, daha uzun tırnaklara alışana kadar daha kısa veya aktif uzunluklarla başlayın. Yavaş yavaş, tırnaklarınızın uzunluğunu artırabileceksiniz.

4.İstediğiniz geçici kartın şeklini seçin. Çoğu marka en azından standart ovaller ve kareler yapar. Ancak aynı zamanda, tüm stiller farklı uzunluklarda tırnaklar sunmaz. Plakalar ve diğer şekiller ve bunların kombinasyonları var.

5. En sevdiğiniz takma tırnak stilini seçin. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok stil var: doğal görünüm ve Fransız manikürünün yanı sıra tırnak tasarımı ve yapay elmas süsleme. Ancak burada bile tüm desenler, tırnakların istenen şekline ve uzunluğuna uymuyor. Ayrıca, döşendiklerinde tüm kalaslar boyanamaz veya başka bir şekilde dekore edilemez. Herhangi bir sınırlama için kitle birlikte gelen talimatları okuduğunuzdan emin olun.

6. Bir renk seçin. Cila olmadan gerçek görünmek istiyorsan ten rengine en yakın rengi seç. Çoğu marka doğal fildişi, doğal şeftali ve doğal gül kokuları sunar. Hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermeden önce birkaç seçeneği deneyin. Tırnaklarınızı oje ile boyamayı planlıyorsanız, takma tırnakların doğru rengi sizin için önemli değildir. Bazı uçlar, en yaygın cila renklerini taklit eden bir renkte kaplanmıştır. Bazıları diğerlerinden daha doğal görünüyor. Son seçiminizi yapmadan önce tam olarak ihtiyacınız olan şeyin bu olduğundan emin olmak için daha yakından bakın. Ayrıca, bu tür takma tırnakların diğer renklere boyanmak üzere tasarlanmadığını da unutmayın,

7. Hangi markanın satın alınacağına karar vermek için ipuçları. Daha yüksek bir fiyat her zaman daha iyi kalite anlamına gelmez, ancak tüm tahta markaları istediğiniz uzunluğa, şekle, stile ve renge sahip değildir. Uzlaşmanız ve en iyi seçenekle yetinmeniz gerekebilir. Geçici bir ürün için çok fazla ödeme yapmak istemiyorsanız, fiyat da seçiminizde rol oynayabilir.

8. Oje sürmeyi planlıyorsanız, oje çıkarıcı da almalısınız. Geleneksel cila sökücüler çoğu uç türüyle çalışmaz.

9. Tırnak çıkarıcıyı unutmayın. Bazı kişiler takma tırnakları törpüleyerek kolayca çıkarabilir. Diğerleri paneli çıkarmak için özel araçlar gerektirir. Hangi kategoriye ait olduğunuzu bilmeden önce, kendinizi her iki olasılığa da hazırlamak daha iyidir.

– En iyi sonuçlar için, satın aldığınız matkapla birlikte gelen talimatları okuyun ve uygulayın.

– Şüpheye düştüğünüzde, zımparalanabilen, ojeyle boyanabilen ve istenirse yapay elmaslarla süslenebilen doğal görünümlü bir palet seçin.

– Normal yapıştırıcı veya süper yapıştırıcı ile yapıştırmayın.

– Takma tırnaklarda normal oje çıkarıcı kullanmayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir