Majida Kalıcı Oje

Zayıf Tırnaklar Nasıl Güçlendirilir?

Tırnaklarınızı sağlıklı tutmak biraz çaba gerektirse de mümkündür. İyi beslenme önemlidir: vücuttaki protein eksikliği onu kırılgan ve donuk hale getirebilir. Ayrıca düzenli olarak nemlendirmeniz gerekir. Kütikül bölgesine masaj yapmak kan dolaşımını artıracak ve tırnak büyümesini destekleyecektir. Kimyasallarla çalışırken eldivenlerinizi asla çıkarmayın. Tüm bu hileleri uygulamak birkaç dakikanızı alır ve etkileri uzun süre devam eder. Manikürünüzü haftada bir kez yaparsanız sağlıklı el ve tırnaklara kolayca sahip olabilirsiniz.

1. Eski ojeyi, yağ lekelerini ve kiri çıkarmak için oje çıkarıcıya batırılmış bir pamuklu çubuk kullanın.

2. Tırnak banyosu yapın. Parmak uçlarınızı daha önce biraz sıvı sabun eklenmiş ılık suya batırın. Parmaklarınızı en az 5 dakika suda bekletin. Bu, kütikülü yumuşatır ve oje çıkarıcıyı çıkarır.

3. Cilt kremini tabağın altına koyun. Masaj hareketleriyle kremi cilde masaj yapın. Fazla cildi pamuklu bir bezle hafifçe geri itin. Kütikülü asla kesmeyin.

4.Tırnağı oval bir şekilde törpüleyin. Aynı uzunlukta olmalılar.

5. Ardından, ellerinizin cildine kalın bir tabaka yağlı el kremi sürün. Ellerinize hafifçe masaj yapın ve ardından plastik sargıya sarın. En az 30 dakika bu şekilde bırakın.

6. Hafif bir bitkisel yağla (zeytinyağı gibi) doğal bir parlaklık elde edene kadar ovun ve parlatın. Parlatma ayrıca daha sağlıklı tırnaklar için kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur.

7. Son olarak, daha güçlü ve daha iyi uzamaları için tırnaklarınıza şeffaf bir sertleştirici uygulayın. Toluen sülfonamid veya formaldehit içeren tırnak sertleştiricilerden kaçının.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir