Uncategorized

Gerçek Sporcu Manikürü Nedir? Nasıl Yapılır?

Spor salonu manikürü

Spor salonu manikürü olarak da bilinen manikür veya tırnak manikürü her zamankinden daha önemli. Bu manikür için tek şart, tırnakların kusursuz ve sağlıklı görünmesi için iyi el bakımıdır. Pek çok kusur, akrilik veya jellerin altına kolayca gizlenebilir, ancak birikmede kullanılan bileşenlerin tehlikeli olabileceğine, plakanın etrafındaki bölgede tahrişe veya iltihaplanmaya ve hatta kaybına ( onikoliz ) neden olabileceğine inanılmaktadır. Bu nedenle birçok modern kadın, birçok kusuru gizlemek yerine tırnaklarını sağlıklı görmeyi tercih ediyor. Uzatma prosedürü olmadan çok uzun tırnaklara sahip olmanız pek olası değildir çünkü plakalar yeterli sertliğe sahip değildir, ancak doğru özenle kısa tırnaklar bile harika görünebilir.

Temizlik, lüks ve sağlıklı bir mutfağın ayrılmaz bir parçasıdır. Tırnaklarımız her gün çevreye maruz kalıyorlar, bu yüzden korunmaya ihtiyaçları var. Evin veya bahçenin etrafındaki tüm işler en iyi şekilde eldivenlerle yapılır. Bu şekilde ellerinizi sert kimyasallardan ve yakıcı kirlerden koruyabilirsiniz. Birçok plak sorununun (pürüzlü yüzey, katmanlar, kırılganlık) ana nedeni vitamin ve mineral eksikliğidir. Tedavi kapsamlı olmalı ve vücudun iç durumunu dikkate aldığından emin olmalıdır. Her şeyden önce, çeşitli bir diyetin izlenmesi, daha fazla taze sebze ve meyve ve çeşitli besinler açısından zengin yiyeceklerin tüketilmesi önerilir. Tırnak sorunlarına eşlik eden durumları (tiroid hastalığı, ayak mantarı vb.) kontrol etmesi için doktorunuza görünün.

Neyse ki, modern kozmetik endüstrisi çeşitli topikal tedaviler sunmaktadır: kremler, losyonlar, büzücü yağlar ve cilalar. Deniz tuzu banyoları, suya biraz zeytinyağı katılarak faydalı olabilir. Tırnakların büyümesini ve güçlenmesini destekleyen el masajını unutmayın. Haftada bir kez forma girin. Tahta soyuluyorsa, tek yönde törpülemek daha iyidir. Çapakları pense ile kesin. Asla zarar vermeye veya çıkarmaya çalışmayın. Bölgedeki cilt iltihaplanabilir. Leke görünümünü azaltmak için yumuşatıcı el kremi ve vücut losyonunu ihmal etmeyin. Cildi nazikçe pul pul dökmenize izin veren özel araçlar vardır. İnce bir manikür yaparken, silindirlere zarar vermemek için “altın kuralı” izleyin, daha az kesmek daha iyidir.

Fitness manikürünün özellikleri

Prensip olarak, spor manikür diğer manikürlerden farklı değildir. Kuvvetli, Avrupai, sıcak veya spa teknikleriyle yapılabilir. Seçim genellikle tırnağın durumuna ve müşterinin mali durumuna bağlıdır. Ancak, bazı prosedürleri evde kendi başınıza yapmak kolaydır. Her durumda, önce tırnaklara şekil verilir, ardından tırnak etleri düzleştirilir ve çıkarılır. Yapılan manikürlerde bu adım en az travmatik olanıdır. Uzman daha sonra besleyici bir yağ veya losyon uygular ve ellere masaj yapar. Ancak o zaman kalıcı oje uygulamaya başlayabilirsiniz.

Renk Önemlidir

Manikür için koyu kalıcı ojeler tercih edilir. Kenarlarda boyasız alanlar bırakırsanız tırnaklar daha uzun görünecektir. Aksine, hafif kalıcı ojeler yüzeyi görsel olarak genişletir. Burada, doygun renklerin kusurları vurgulama eğiliminde olduğunu hatırlamak önemlidir. Verniğe uygulanan desen, bunların geri kazanılmasına yardımcı olacaktır. Çizim sırasında yatay çizgiler kötüye kullanılamaz ve dikey kompozisyon tercih edilir. Hangi kare veya oval şeklin elinize en uygun olduğunu deneyerek görebilirsiniz. Uzunluk açısından tırnaklarınızı, dış plaka parmaklarınızın ucunu zar zor kapatacak şekilde kesin. Bir desen oluştururken en önemli şey, ayrıntılarda aşırıya kaçmamaktır. Aşırı yaratıcı bir tasarım aptalca görünebilir. Aynı zamanda, özlü ve doğru kombinasyon, kusurları gizlemeye, plakayı görsel olarak uzatmaya ve her tür giysiye uyum sağlamaya yardımcı olur. Fransız manikür en çok yönlü olarak kabul edilir. Doğal tırnakları taklit etme yeteneği ile asla modası geçmeyecek gibi görünüyor. Tırnağın ucundaki “gülümseme” detayını beyaz oje ile tabana yakın bir yere boyayıp ardından sade bir desenle süsleyerek kolayca uzun tırnak illüzyonu yaratabilirsiniz.

Hemen sonuca varma

Tırnak sanatı dikkatle yapılmalıdır. Düzensiz dış görünüşünün iyi bir izlenim bırakması pek olası değildir. Deneyimli bir profesyonel işi doğru yapacaktır. Bu sanatı kendi başınıza öğrenmeye karar verirseniz denemekten çekinmeyin. İlk denemeniz başarısız olabilir. Kendinizi sabırla donatın ve başaracaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir