Majida Kalıcı Oje

Güzel Bir Manikür Nasıl Yapılmalıdır?

Latince’de manikür, fırça ve bakım kelimelerinin birleşimidir, yani ellerin temiz ve güzel görünmesi için ellerin cildinin temizliğini ve sağlığını temizleyerek sağlamaktır. En popüler olanları klasik veya köşeli manikürlerdir. Prosedür, bir çantaya veya ayrı aletlere yerleştirilebilen tırnak sanatı aksesuarlarını gerektirir.

Temel aletler: kerpeten (cımbız), deri ve kadife çiçekleri için küçük makas, küt kaşık, tahta veya kemik çubuklar, çeşitli irmikli eğeler. Tahtalarınız, tercihen metalik olmayan bir törpü ile kauçuk veya karton bir taban üzerinde çalışılmalıdır. Sert, doğal noktalar için kaba taneler kullanılır ve zımpara kağıdı üzerinde ince taneler elde etmek için ince taneler kullanılır. Kaba tarafı budama için ve ince tarafı bıçakları bilemek için çift veya üçlü taraflı bir seramik eğe tercih edilir. Daima tek yönde veya kenardan merkeze düz bir çizgide eğeleyin, diğer hareketler karışıklığa neden olabilir. Tınak kesildiğinde kuru olmalıdır.

Tırnak makası yeterince keskin olmalıdır. Kenarlar, üçgen uçlu ve eğimli kenarlı özel pense ile çıkarılır. Mantar hastalıklarının yayılma olasılığını ortadan kaldırmak için tırnak aletleri kaynatılmalı veya alkolle temizlenmelidir. Manikürler arasındaki maksimum süre iki haftadır, ancak tırnaklarınızı haftada bir kez tedavi etmek en iyisidir. Prosedüre başlamadan önce olası patolojilerin incelenmesi yapılacak ve sadece patolojilerin yokluğunda manikür yapılacaktır.

Önce eski verniği çıkarın. Ellerinizi antiseptik bir spreyle tedavi edin. İstenilen uzunluğu ve şekli belirleyin. Gerekirse kalın tırnakları kısaltmak için cımbız, ince tırnaklar için düz makas kullanın. Dosyayı varsayılan hale getirdikten sonra bir panel oluşturulacaktır. Testere kullanılmamalıdır. Eğeyi tırnağın ucundan deliğe yumuşak bir şekilde ve her zaman aynı yönde hareket ettirmek en iyisidir. Saklarken kadife çiçeğinin kenarlarındaki deriyi tahriş etmemeye dikkat edin. Oval plaka her parmak tipine uygundur ve keskin tırnaklar yabancılık hissi yaratır. Kare tırnaklar uzun parmaklarda harika görünür.

Tırnak bakımının ikinci aşamasında tırnak etlerini yumuşatmak için özel bir sıvı veya krem ​​sürülür. Bir süre sonra tırnaklarınızı hafif ılık sabunlu solüsyon içeren bir kaba koyun. Tuzlu suya en iyi katkı deniz tuzudur, ancak daha birçok besin maddesi eklenebilir. Buharda pişirdikten sonra, ruloya zarar vermemek için bir spatula ile çok dikkatli bir şekilde cildi çıkarın ve maşa, makas veya özel bir bıçakla kesin. İşleme sol elin parmağı ile başlar, çünkü sağ el ikinci sırada çalışır ve işler ve daha pürüzlü kabul edilir. Bu işlem sırasında parmaklar yumuşak bir bezle nemlendirilerek kurutulur. Tırnak sanatınıza parlaklık katmanız veya plakanın yüzeyindeki olukları gidermeniz gerekiyorsa, bitirmeyi tamamlamak için dört taraflı bir zımpara dosyası kullanın. İnce boyalı yüzeyler en iyisidir. Tırnaklara zarar verebileceğinden özel durumlarda sert bir sprey kullanın. Panellerin incelmesini önlemek için en az altı ayda bir boyanması tavsiye edilir.

İşlemin son adımında plak ve villus etrafındaki boşluğa antibakteriyel içerikli besleyici bir yağ sürülür. Parmaklar ve ellerle yapılan hafif bir masajla stres ve yorgunluğu tedavi eder, cildi canlandırır ve kan dolaşımını iyileştirir. Manikürünüz için ekstra bir rötuş gerekiyorsa, tırnaklarınızı vitamin ve protein içeren bir kremle kaplayın ve ardından ekstra parlaklık için tırnaklarınızı boyayın. Besinler iki hafta dayanır, tırnakların iyileşmesine yardımcı olur ve deformasyonu önler. Klasik manikür , tırnaklarınızın çok temiz görünmesini sağlar, ancak doğru yapılmadığı takdirde su toplayabilir veya kabarabilir. İyot ve hidrojen peroksit her zaman mevcut olmalıdır. Ellerinizi bir çay kaşığı kabartma tozu ilavesiyle ılık suda buharlaştırdıktan sonra ortaya çıkan leke çıkarılmalıdır. Ellerinizi buharla kurutun ve penseyi cilt yüzeyine kabaca dik tutarak üçgen uçlu pense ile çapakları dikkatlice kesin. Yarayı bir antiseptik ile tedavi edin. Klasik manikür tekniği oldukça basittir ve fazla zaman almaz, ancak plakanın durumunu sürekli izlemeden, tercihen tırnak etleri büyüme ile kaplı değilse bir Avrupa manikürüyle kullanmak daha iyidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir